România a învins Finlanda cu 1 – 0

gazduire web create web design

România a învins Finlanda, sâmbătă, pe stadionul Giuleşti, cu scorul de 1 – 0 (1 – 0 la pauză), într-un meci contând pentru Grupa a 3-a, Liga B din Liga Naţiunilor.

În minutul 16 George Puşcaş a ratat un penalty, iar în minutul 24 meciul a fost întrerupt pentru că spectatorii au aruncat torţe în teren. Golul a fost marcat de Nicuşor Bancu, în minutul 30, după o centrare a lui Pancu.

Naţionala României a suferit două înfrângeri în primele meciuri din Liga Naţiunilor, în deplasare, în faţa Muntenegrului şi Bosniei şi Herţegovina.